Zapraszamy od 25 listopada do 20 grudnia 2019 r

 

Pewnej magicznej nocy zawitał do nas gość z dalekiej Laponii. Na przystanek swojej podróży wybrał malowniczą Dolinę położoną w pięknym parku owadów nad rzeką Gwdą. Świętemu Mikołajowi tak spodobało się to miejsce, że postanowił zostać tu na dłużej, pragnie spotkać się ze wszystkimi dziećmi, które zechcą odwiedzić Dolinę Świętego Mikołaja. Oprócz spotkania z Mikołajem na dzieci czeka mnóstwo atrakcji , wesołych zabaw oraz smakołyków. W okresie przedświątecznym będzie można stworzyć własną świąteczną pamiątkę, własnoręcznie wykonać pierniczki świąteczne, które później można schrupać, lub pomóc Mikołajowi odnaleźć jego worek z prezentami.

ATRAKCJE

  1. Domek Św. Mikołaja
  2. Wspólna zabawa Św. Mikołaja i śnieżynek z dziećmi
  3. Palenie złych uczynków
  4. Poczta Św. Mikołaja (kartka lub list)
  5. Wspólne śpiewanie kolęd
  6. Warsztaty plastyczne lub manualne
  7. Własnoręczne robienie pierników świątecznych
  8. Zabawa z animatorem „ Zaginiony worek Mikołaja”
  9. Kulig
  10. Wystawa Świąteczna

1. DOMEK ŚW. MIKOŁAJA

Domek Świętego Mikołaja to miejsce gdzie Mikołaj przyjmuje wszystkich, którzy pragną się z nim spotkać. W swoim Domku Mikołaj poświęci chwilę, każdej osobie która go odwiedzi. W czasie odwiedzin będzie można z nim porozmawiać, wysłuchać opowieści związanymi ze Świętami oraz usłyszeć Jego bajki. Będzie można poprosić Go o prezent jak również zobaczyć wystrój Jego domku, ale co najważniejsze chyba każdy chciałby zobaczyć jak pracuje Św. Mikołaj, u nas to możliwe. Oprócz spędzenia miłego czasu w towarzystwie Św. Mikołaja i Jego przyjaciół będzie możliwość wpisania się do „księgi Gości Św. Mikołaja” w której znajdą się również pamiątkowe zdjęcia z pobytu.

2. WSPÓLNA ZABAWA ŚW. MIKOŁAJA I ŚNIEŻYNEK Z DZIEĆMI

W Dolinie Św. Mikołaja dzieci spędzą wspaniałe chwile bawiąc się i śpiewając wspólnie z Mikołajem i Śnieżynkami. Dzieci będą mogły zaprezentować swoje wierszyki i piosenki, które będą nagrodzone przez samego Św. Mikołaja. Święty ma również przygotowane dla dzieci zagadki związane ze Świętami i nie tylko, za które będą przewidziane nagrody. Dzieci będą miały możliwość ulepienia wraz z Mikołajem bałwana oraz pobawić się w bitwę na śnieżki.

3. PALENIE ZŁYCH UCZYNKÓW

Każde dziecko ma na sumieniu małe grzeszki, Mikołaj postara się o nich zapomnieć i wrzucić do ognia zapomnienia. Jednak aby to uczynił trzeba sumiennie wypisać je na specjalnie przygotowanych karteczkach i wygłosić przysięgę grzeczności. Kiedy się to uczyni prezent pod choinką gwarantowany!

4. POCZTA ŚW. MIKOŁAJA

Poczta Świętego Mikołaja ma na celu przyjęcie jak największej ilości listów od dzieci i nie tylko, z ich najskrytszymi marzeniami i pragnieniami. W listach do Mikołaja dzieci mogą prosić o prezenty. Elfy segregują listy od dzieci, które są czytane przez Świętego. Swoje listy dzieci mogą przesyłać na adres: Lubnica 40, 64-965 Okonek, gdzie znajduje się Domek Św. Mikołaja.

5. WSPÓLNE ŚPIEWANIE KOLĘD

Dzieci oraz dorośli mają możliwość śpiewania wspólnie kolęd. Wspólne śpiewanie to wspaniała zabawa i miło spędzony czas. Nie trzeba znać tekstu.

6. WARSZTATY PLASTYCZNE LUB MANUALNE

Dzieci otrzymują świąteczne figurki do pomalowania, najładniejsze prace zostaną nagrodzone przez Mikołaja i są zabierane przez dzieci do domu. Zajęcia manualne polegają na wykreowaniu przez dzieci nowego przedmiotu, ozdób choinkowych, bombek lub kartek świątecznych.

7. WŁASNORĘCZNE ROBIENIE PIERNIKÓW ŚWIĄTECZNYCH.

Podczas tych zajęć dzieci uczą się na czym polega wykonywanie pierników, skąd wzięła się ta tradycja i, że nie jest to wcale takie proste. Sami muszą je wykonać za pomocą różnych foremek a na koniec ,po upieczeniu każdy będzie mógł schrupać swój wypiek lub zabrać do domu.

8. ZABAWA Z ANIMATOREM „ ZAGINIONY WOREK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

Wielkimi krokami zbliża się gwiazdka, a to bardzo zapracowany czas dla Mikołaja. Pędząc w pośpiechu zgubił swój wór z prezentami, dzieci muszą mu pomóc w jego odnalezieniu. Czeka ich wiele trudności i muszą wykazać się sprytem, wiedzą, odwagą oraz siłą. W poszukiwaniach pomoże im Mikołajka , która w razie potrzeby udzieli cennych rad i wskazówek. Nagrodą będą prezenty, które znajdują się w zagubionym worku Świętego.

9. KULIG (przy dogodnych warunkach atmosferycznych)

Wspaniała zabawa na świeżym powietrzu, trasa dostosowana do grupy wiekowej.

10.WYSTAWA ŚWIĄTECZNA

Jest to miejsce gdzie znajdują się pamiątki z Doliny Św. Mikołaja, ozdoby, kartki pocztowe, pierniki świąteczne, stroiki i wiele innych towarów. Można się tu zaopatrzyć w upominki nie tylko robione ręcznie. Każdy znajdzie tu dla siebie pamiątkę, prezent dla rodziny i znajomych z oryginalną pieczęcią Św. Mikołaja.